Politică de confidențialitate

Politică de confidențialitate

Respectarea dreptului la confidențialitate a datelor cu caracter personal.

Scoala Varlaam Mitropolitul respecta dreptul dumneavoastra la confidentialitate. Aceasta politica rezuma informatiile identificabile personal pe care le putem colecta prin intermediul website-ului si modul in care putem utiliza aceste date. Scoala Varlaam Mitropolitul va culege numai informatii pe care dumneavoastra le oferiti voluntar.
Date cu caracter personal

Datele cu caracter personal ce pot fi colectate sunt: numele, numarul de telefon sau adresa de email sau alte date cu caracter personal in masura in care acestea sunt trimise de catre vizitator prin intermediul formularului de contact din pagina de contact a site-ului www.scoalavarlaam.ro, sau la adresa gdpr@scoalavarlaam.ro. De asemenea, datele de mai sus sunt colectate de Scoala Varlaam Mitropolitul in masura in care aceste date sunt comunicate de vizitator prin telefon.

Prin completarea si trimiterea formularelor puse la dispozitia vizitatorilor pe web-site, cu date personale, acestia isi dau in mod expres si nemijlocit consimtamantul asupra prelucrarii acestor date in vederea realizarii scopurilor/obiectivelor inscrise pe web-site in legatura cu respectivul formular. Scoala Varlaam Mitropolitul va utiliza aceste informatii pentru a raspunde cererii de informatii a vizitatorilor sau in scopurile care sunt prezentatate pe web-site. Pentru acest scop, aceste date pot fi utilizate pentru a contacta utilizatorii in scopurile pentru care acestia le-au furnizat.

Preluarea si prelucrarea anonima a datelor

Puteti vizita acest site de web fara a ne comunica identitatea dumneavoastra. Vom culege informatii informatii generale, precum tipul de browser pe care il utilizati, fisierele pe care le solicitati si numele domeniului si tara din care solicitati informatiile. Aceste informatii pot fi folosite in scopuri statistice; veti ramane un utilizator anonim.

Folosirea Cookie-urilor

Cookie-ul este un fisier text de mici dimensiuni pe care un site il salveaza in calculatorul sau dispozitivul dumneavoastra mobil atunci când il vizitati. Datorita cookie-urilor, site-ul retine, pe o perioada de timp, actiunile si preferintele dumneavoastra (login, limba, dimensiunea caracterelor si alte preferinte de afisare). Astfel nu mai trebuie sa le reintroduceti ori de cate ori reveniti la site sau navigati de pe o pagina pe alta.

Acordul utilizatorului

Prin folosirea oricaror mijloace automate de transmitere a informatiei (ex: formularul de contact “trimite” sau “sunt de acord” etc.), utilizatorului confirma ca a citit si a inteles prezenta Politica de Confidentialitate si este de acord cu continutul acesteia. Pentru orice nelamuriri, va rugam sa ne contactati cu ajutorul datelor de contact din pagina Contact a prezentului website.

Contact

Scrie-ne un mesaj