Mai sunt 6 locuri la Clasa Pregătitoare

Mai sunt 6 locuri la Clasa Pregătitoare

Vineri, 4 Aprilie 2014

A început numărătoarea inversă la înscrierile pentru Clasa Pregătitoare.

Au mai rămas doar 6 locuri!

La Școala Varlaam copilul descoperă cum să se dezvolte armonios și să își cultive talentele prin modelul educaţional bazat pe dezvoltarea Inteligenţelor multiple (IA + EQ + SQ).

Dotări

Şcoala  dispune de dotări de excepţie:

• săli de clasă spaţioase care reflectă imaginea unui loc în care copilul să se simtă ocrotit şi încurajat să păşească pe calea cunoaşterii (tablă interactivă, videoproiector, laptop, pupitre şi scaune individuale, dulăpioare personale pentru lucrurile copiilor etc);
  • o sală de gimnastică spaţioasă cu toate dotările necesare activităţilor sportive;
  • o bibliotecă în care se regăsesc enciclopedii, dicţionare, softuri educaţionale, minunatele cărţi ale copilăriei şi atractive materiale didactice;
  • Sufrageria Palatului, unde se serveşte masa. Copiii se bucură, pe lângă o atmosferă plăcută, care le aminteşte de mesele din familie, de un meniu variat şi sănătos. În acest loc servesc la orele 12.30 masa de prânz.

Consiliere

Copiii beneficiază de consiliere psihologică, vocaţională şi duhovnicească personală, la fel şi părinţii.

Şcoala pune la dispoziţia copiilor şi părinţilor ore de consiliere:

•  psihologică şi spirituală
  • orientare şi dezvoltare vocaţională
  • cursuri de dezvoltare personală pentru părinţi (seminarii, cursuri de parenting etc).

Vă invităm să ne vizitați la școală, pe strada Lascăr Catargi, nr 33 (în curtea Tvr Iași) pentru a putea cunoaște detaiile despre viziunea și oferta educațională, cât și spațiile în care copiii își desfașoară activitatea zilnică.

Vizitarea se face numai pe bază de programare la numele de telefon 0727/377. 334 sau 0232/476.059  de LUNI până VINERI, în intervalul 9.00 - 15.00.