Noutăți

Înapoi la toate articolele

Depuneri cereri vizualizare lucrări Evaluarea Națională 2023

În perioada 6 -7 iulie, la secretariatul școlii noastre, puteți depune cerere pentru vizualizarea lucrărilor de la EN, astfel: 6 iulie: 8.00-14.00 și 7 iulie: 8.00-12.00 (la depunerea cererii vor fi prezenți elevul și unul dintre părinți – ambii vor prezenta actul de identitate)

În perioada 19-25 iulie va avea loc vizualizarea lucrărilor de către solicitanți conform procedurii și a programului care va fi anunțat ulterior de către ISJ Iași.

NOTA:
Conform 0rdinului ME nr. 5241/2022 – Art. 14

(1) Candidatul major și părinții/reprezentanții legali ai candidatului minor pot solicita comisiei județene de organizare a evaluării naționale vizualizarea lucrării/lucrărilor propriului copil numai după afișarea rezultatelor finale, după etapa de soluționare a contestațiilor. La vizualizarea lucrării/lucrărilor, candidatul minor trebuie să fie însoțit obligatoriu de un părinte/reprezentant legal.
(2) Solicitarea de vizualizare, menționată la alin. (1), nu poate conduce la reevaluarea și/sau modificarea notelor acordate lucrării/lucrărilor.

Contact

Scrie-ne un mesaj