Noutăți

Înapoi la toate articolele

Noul diriginte de la Științe și Antreprenoriat

A venit timpul să aflați cine va fi diriginte la viitoarea clasă de a IX-a Științe și Antreprenoriat. Este vorba despre Robert Ciobotaru, programator la Bitdefender, profesor la Liceul Varlaam și mentor la Wantsome.

Pentru el Liceul Varlaam reprezintă locul unde poți îmbina perfect pasiunea pentru tehnologie și dorința de a mentora și forma tinerele generații de programatori și antreprenori în domeniul IT.

Elevii de la profilul de Științe și Antreprenoriat vor avea o perspectiva nouă a Informaticii, care va îmbina cunoștințele teoretice cu cunoștințele practice, necesare în industria IT. Inside-urile domeniului reprezintă un plus în dezvoltarea tinerilor, indiferent de cariera pe care și-o vor alege.

Contact

Scrie-ne un mesaj