Noutăți

Înapoi la toate articolele

Ziua Europeană a Sportului Școlar

Ultima zi de vineri a lunii septembrie, 24 septembrie, a fost dedicată de întreaga echipă a școlii primare (elevi și profesori), celebrării Zilei Europene a Sportului Școlar. Această activitate este parte a conceptului #BeActive a Uniunii Europene, în cadrul săptămânii Europene a Sportului.

Ce-ar fi dacă fiecare copil ar putea fi activ la școală prin sport și joacă? Ce-ar fi dacă fiecare școală ar rezerva o zi pentru a celebra sportul? Ar putea fi acesta startul unui stil de viață sănătos? Noi credem că da.

Elevii și profesorii de la Școala Primară s-au bucurat prin activități de educație fizică și sport, joc și mișcare.

A fost o zi plină de energie și voie bună, o zi în care cu toții am fost campioni.

Contact

Scrie-ne un mesaj