Noutăți

Înapoi la toate articolele

Înscrierile la Liceul Varlaam încep pe 11 aprilie

Liceul Varlaam începe în septembrie cu două clase de a IX-a, una cu Profilul Filologie și media și una cu profil Științe și antreprenoriat, fiecare cu câte 15 elevi.

Elevii Liceului Varlaam își aleg materiile pe care vor să le studieze la nivel avansat, intermediar sau de bază, putând să aloce mai mult timp pentru dezvoltarea talentelor și construirea viitoarei cariere. Examenele de bacalaureat și de admitere la facultate vor fi pregătite din timp, prin realizarea unui parcurs educațional personalizat, alături de un profesor mentor. Acesta va asigura comunicarea dintre elev, părinți și profesori pe întreaga durată a liceului. Formarea academică va fi completată de o pregătire practică în studiourile de lucru ale Liceului, dotate cu tehnologii complexe pentru experiențe diferite și de cel puțin 3 proiecte de internship pe an.

Pentru a te înscrie la Liceul Varlaam, începând cu 11 aprilie – click aici.

Contact

Scrie-ne un mesaj