Noutăți

Înapoi la toate articolele

Chromebook – laptopul care te ajută să înveți

Elevii și profesorii Liceului Varlaam vor forma o comunitate virtuală pentru comunicare permanentă și pentru asigurarea unui suport electronic pentru toate materialele folosite la fiecare materie (manuale, fișe, auxiliare etc.) și pentru activitățile de învățare. Toți elevii vor putea învăța, acasă și la școală cu ajutorul unui Chromebook, laptop robust și versatil, cu un sistem de operare creat de Google, cu programele din G Suite for Education și lecții în Google Classroom. Conținuturile digitale ale tuturor materiilor vor fi livrate prin acest sistem înainte de desfășurarea lecțiilor, eliberând timp pentru aplicații și discuții cu profesorii.
Elevii beneficiază de conturi personalizate cu spațiu nelimitat de stocare în cloud, accesibil de oriunde, cu orice tehnologie. Lecțiile, notițele, temele, proiectele vor fi permanent la îndemână și se arhivează automat pentru toate materiile și toți anii de studiu.

Contact

Scrie-ne un mesaj