Ziua Porților Deschise

În primul rând, e important să știți că Ziua Porților Deschise este un eveniment organizat de membrii Clubului Părinților și de elevii școlii. În al doilea rând, vrem să vă spunem de ce ar fi bine să treceți pe la noi pe data de 17 noiembrie. Ne adresăm părinților, ce ne pot vizita împreună cu copiii, dar și viitorilor liceeni, ce pot veni împreună cu gașca de prieteni sau alături de părinți să ne cunoască.

Dragi părinți,

Vă invităm la noi la școală să ne cunoașteți într-un mod autentic! Nu ne-am pregătit speech-uri și nici prezentări formale pentru că vrem ca Ziua Porților Deschise să fie un eveniment bazat pe intracțiunea directă dintre părinții/ elevii școlii și persoanele interesate de programul nostru educațional. Vă propunem să luați parte la un tur ghidat, personalizat cu experiențele părinților, elevilor, dar și cu informațiile pe care doriți să le aflați din interior! Veți vizita clădirea în care ne desfășurăm activitatea și veți ști direct de la sursă cum ar fi dacă copilul dumneavoastră ar învăța la școala noastră.

Viitori liceeni,

Dacă eşti în clasa a VIII-a şi cauţi liceul mult visat, te invităm să vii cu prietenii şi să vezi cum e la Liceul Varlaam. Vei vizita sălile de curs, laboratoarele, sala multimedia şi vei înţelege cum lucrăm la clasă: utilizăm Chromebook-uri, ne alegem mentori, precum şi nivelul de studiu la fiecare materie pentru un parcurs personalizat de învăţare.

Program:
10:00 – 15:00 Program de vizitare
12:00 – 13:00 Scurtă prezentare a liceului + Sesiune de întrebări

Toți vizitatorii noștri sunt înscriși automat la o tombolă, pe baza datelor de înregistrare furnizate la intrarea în școală. Premiul este o trotinetă Cygnus și va fi acordat prin tragere la sorți, utilizând site-ul: www.random.org. Puteți consulta regulamentul campaniei accesând link-ul: http://bit.do/regulament-tombola.

Pentru detalii ne puteți contacta la numărul de telefon: 0721.982.573.