Ce fac liceenii noștri în Teambuilding?

La doar 2 zile după aflarea rezultatului admiterii, liceenii Varlaam încep deja să fie o echipă unită.

Au plecat, fără să știe prea multe unii despre ceilalți, în Teambuilding în Delta Dunării, la Green Village Resort, un loc deosebit, în care Dunărea se întâlnește cu Marea Neagră. Într-un decor natural mirific, cu peisaje memorabile, oameni primitori și vegetație abundentă, așa au început noii noștri elevi de liceu să formeze o comunitate și să devină prieteni.

Tinerii liceeni au avut parte de experiențe de învățare și au participat la activități pregătite de Directorul Liceului – Adrian Timofti, Directorul Departamentului de Strategie Educațională – Raluca Ungureanu și Profesorul de Logică – Emil Apopei, astfel încât să faciliteze comunicarea între membrii noului colectiv.

liceul varlaam teambuilding

Principalele activități au fost:

• jocuri de cunoaștere pe plajă;
  • ture de înot la piscină;
  • vânătoare de comori;
  • partide de tenis de masă;
  • boardgames.

S-au simțit atât de bine împreună încât au început deja să se gândească la următoarele activități pe care vor să le facă tot împreună și le-au trecut în Calendarul Prieteniei. Vizita la Biserica Sf. Gheorghe și exercițiul de mulțumire au desăvârșit programul teambuildingului.

teambuidling delta liceul varlaam

După ce se vor întoarce acasă, vor fi invitați la petrecerea de bun venit a bobocilor, pregătită de elevii din clasele a X-a, care abia așteaptă să-și cunoască noii colegi.