Viitorii noștri liceeni sunt în teambuilding în Deltă

Vara a început, iar noi ne pregătim de anul școlar 2019 – 2020! În perioada 1 – 4 iulie facem cunoștință cu elevii admiși la Liceul Varlaam într-un context informal, într-un teambuilding în Delta Dunării.

Evaluarea națională a trecut și examenele s-au terminat pentru absolvenții de clasa a VIII-a. Am fost emoționați alături de voi toți așteptând rezultatele și am ascultat cu atenție prezentările candidaților despre pasiunile lor în cadrul interviurilor.

Acum, ne pregătim pentru următoarea etapă! 29 de elevi au fost admiși deja la Liceul Varlaam. Însă, înainte de a ne așeza în băncile de la școală, purtându-ne rolurile de elev și profesor, ne dorim foarte mult să ne cunoaștem ca oameni, să formăm o echipă unită, un mediu care să stimuleze învățarea, în care elevii să formeze cu adevărat un colectiv și să fie mai pregătiți pentru provocările ce urmează să le întâmpine în viața de liceean.

Împreună cu Directorul Liceului –  Adrian Timofti, Directorul Departamentului de Strategie Educațională – Raluca Ungureanu și Profesorul de Logică – Emil Apopei, 24 de copii au plecat într-o călătorie de cunoaștere în Delta Dunării și au început să scrie paginile istoriei lor împreună.

Se spune că cei mai frumoși ani sunt anii de liceu… Cu atât mai bine dacă îi începem mai repede, mai ales împreună în Deltă!

Vom reveni cu detalii despre activitățile copiilor din teambuilding, pe Facebook și aici, la secțiunea Noutăți!